Včeraj sem imela čast izvesti prvo predavanje v sklopu svojega srčnega pilotskega projekta »Šola za življenje: učimo se finančne odgovornosti«. Z ravnateljem OŠ Duplek, ki je kot prvi prepoznal vrednost te pobude in omogočil organizacijo predavanja, smo odprli vrata k širjenju finančnega znanja v družinah. Njegova podpora in odprtost za vključevanje te pomembne teme v šolski okvir sta neprecenljivi. S tem prvim korakom smo skupaj postavili temelje za osveščanje o ključni veščini, ki vpliva na kakovost našega življenja.
V športni dvorani Duplek se je zbrala lepa skupina staršev in učiteljev, ki so z veliko pozornostjo spremljali predavanje in si zavzeto zapisovali ključne točke. Moje osebne izkušnje o rušilnih posledicah finančne nepismenosti so močno odmevale med udeleženci, saj so jih spodbudile k razmisleku o lastnih finančnih navadah, še posebej o pomenu varčevanja in vzpostavitvi zdravih ter močnih proračunskih navad.
V predavanju sem nagovorila tudi temeljne vrednote, ki ne le osmislijo naše življenje, temveč so tudi ključni gradniki naše finančne stabilnosti. Ko smo zakoreninjeni v vrednotah, kot so preudarnost, odgovornost in potrpežljivost, sprejemamo modrejše in bolj dolgoročne odločitve, ki vodijo do finančne varnosti – ne le za nas, ampak tudi za naše otroke. Udeleženci so izrazili zadovoljstvo nad vsebino predavanja in prepoznali, kako pomembno je, da najprej okrepimo svojo finančno pismenost. Že majhne spremembe, ki jih uvedemo, s časom zrastejo v daljnosežne učinke. Vsak izmed nas ima moč oblikovati bolj podporne navade pri upravljanju s financami, s katerimi uspešneje krmarimo skozi izzive sodobnega sveta. In le z dobrim vzgledom lahko tudi otrokom predamo dragoceno popotnico vrednot in veščin finančne pismenosti naprej.
Ravnatelj mi je danes zjutraj podaril tole sporočilo: »Vaš delovni dan je v luči vrednot dela in predanosti ne le do dela samega, ampak tudi do tistega, ki ga delo na drugi strani prizadeva. Hvala tudi vam za vaš dragocen doprinos k osvetljevanju te pomembne tematike in da ste znali tako dobro vsebinsko in retorično predstaviti finančno pismenost. Ko bomo prišli ravnatelji skupaj, bom delil izkušnje tudi z njimi.«
Hvaležna, da je kakovostno seme posejano. Verjamem, da bo veter priporočil moje predavanje, prepleteno z dobrimi praksami, osebnimi izkušnjami in ključnimi vrednotami, odnesel naprej in pomagal oblikovati prihodnost, v kateri bodo posamezniki in družine dosegle večjo finančno stabilnost in osebno blagostanje.
Comments